Strona domowa>>Agencja pracy w Niemczech>>A. PRACA DLA PIELĘGNIAREK

Legalne zatrudnienie w Niemczech

A. PRACA DLA PIELĘGNIAREK - Kobietypraca.orgJesteś z wykształcenia pielęgniarką, ale dotychczasowa praca nie satysfakcjonuje cię lub masz problem z jej znalezieniem? Może warto przemyśleć wybór, jakim jest legalna praca w Niemczech? Wiele tamtejszych klinik poszukuje do pracy pielęgniarek, otwierając rynek na pracowników z Polski. Pośród ofert można znaleźć zarówno te dotyczące pracy związanej z opieką nad osobami starszymi, jak i na oddziałach najnowocześniejszych placówek medycznych. W tym drugim przypadku duża część pracodawców gwarantuje wszystkie wymagane kursy doszkalające oraz możliwość nostryfikacji dyplomu. Z kolei sieci domów opieki dla osób starszych czasem umożliwiają wybór miejscowości, w której chciałoby się pracować.

Wymagania

Osoby, które posiadają poświadczone świadectwem umiejętności są szczególnie mile widziane. Chodzi o zarówno dyplom studiów licencjackich, magisterskich jak i dyplom pielęgniarski. Wszystkie nadprogramowe kursy i odbyte szkolenia będą rzecz jasna walorem.

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z wymogów, ale wystarczy stopień komunikatywny. Wymagany poziom kompetencji językowych waha się zazwyczaj między A2 oraz B1. Naturalnie im wyższe kompetencje językowe posiadasz, tym prościej będzie można aplikować o pracę na wyższym stanowisku. Zdecydowana większość klinik oferuje osobom zatrudnionym darmowy kurs językowy, który poprawi wasze umiejętności i pozwoli zapoznać się ze specjalistycznym słownictwem medycznym.

Dlaczego warto?

Pielęgniarki mogą także liczyć na zagwarantowanie pakietu relokacyjnego i pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy przeprowadzce. Niektórzy pracodawcy zapewniają darmowe mieszkanie na okres pierwszych trzech miesięcy. Wysokość zarobków, w zależności od wybranego miejsca i zakresu obowiązków waha się pomiędzy 2.000 – 3.500 Euro. Praca jest w pełni legalna, a więc otrzymasz odpowiednią umowę doprecyzowującą warunki, na których będziesz zatrudniona, a także odprowadzisz składki na ubezpieczenie.

Nie trać czasu i umów się na rozmowę kwalifikacyjną jeszcze dziś. Stabilna praca na podstawie umowy, szansa na rozwój w nowoczesnych szpitalach oraz wysokie zarobki czekają na ciebie!

Najnowsze ogłoszenia odnośnie pracy w Niemczech dla pielęgniarek – http://mb-service.pl/pl/dla-pracownikow/praca-dla-pielegniarek-niemcy.html.